Stół loftowy industrialny — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Stół loftowy industrialny — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Projektanci i dekoratorzy wnętrz proponują klientom przeróżne style wykańczanych nieruchomości. Właściciele mogą zdecydować się na salon czy kuchnię w klimacie skandynawskim, eklektycznym, glamour czy vintage. W ostatnim czasie większość osób wybiera jednak styl loftowy, który cechuje się minimalizmem i surowością. Sprawdź, jak dopasować meble do industrialnego pomieszczenia.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Początku tego stylu sięgają XX wieku, kiedy na terenie Nowego Jorku zaczęto przejmować stare fabryki i zakłady przemysłowe w celu przearanżowania ich na funkcjonalne pomieszczenia mieszkalne czy usługowe. Wśród podstawowych cech klimatu industrialnego można wymienić m.in.:

  • minimalizm i prostotę,
  • chłodne kolory,
  • zastosowanie takich materiałów jak drewno, cegła, beton, kamień oraz metal. 

Obecnie coraz częściej właściciele loftowych nieruchomości starają się nieco ocieplić lub unowocześnić wnętrza, stawiając na oryginalne kolory czy elementy zaczerpnięte z innego stylu, jednak nadal przewodni powinien być klimat industrialny.

Jaki stół loftowy wybrać?

Głównym elementem każdej jadalni oraz kuchni jest stół, przy którym spędza się czas wspólnie z najbliższymi. Mebel powinien być dostosowany do potrzeb domowników, a także swoim kształtem i rozmiarem pasować do dostępnej przestrzeni. Na rynku można znaleźć modele prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe. Proponowany przez producentów industrialny stół loftowy zwykle ma drewniany blat oraz masywne, metalowe nogi. Zastosowane materiały powinny być odpowiednio zabezpieczone przed mechanicznym uszkodzeniem.

Gdzie znaleźć meble w stylu industrialnym?

Najlepiej postawić na współpracę z zakładami tworzącymi meble z wysokiej jakości materiałów, dla których trwałość i oryginalne wykończenie jest ważniejsze niż produkcja seryjna. Co więcej, niektóre firmy przyjmują indywidualne zamówienia, tworząc stoły, regały, biurka i komody zgodnie z wytycznymi klienta. Styl loftowy pasuje zarówno do domów oraz mieszkań, jak i lokali biurowych, usługowych czy restauracji. Największy wybór industrialnych elementów wyposażenia wnętrz można znaleźć w sklepach online.

Może Ci się również spodoba