Obowiązujące trendy w tworzeniu stron internetowych

Internet i związane z nim technologie stały się jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Pojawiają się nowe rozwiązania i możliwości, do których dopasowują się firmy oferujące tworzenie stron internetowych. Jakie trendy obecnie obowiązują? Przeczytaj artykuł i poznaj nowości, które warto wykorzystać, przygotowując projekty dla swoich klientów lub zlecając je agencji.

Jaki design wybrać?

Modne rozwiązania pozwalają dopasowywać się do odbiorców. Firma, która chce uchodzić za prekursora w swoim sektorze, nie może pozwolić sobie na przestarzałą witrynę, która od razu wygląda, jakby pochodziła sprzed kilkunastu lat. Chcesz zamówić tworzenie strony internetowej w Warszawie? Zadbaj, aby web design wpisywał się w aktualną modę! Ważne są zarówno aspekty technologiczne, jak i UX.

Wśród najnowszych nurtów najbardziej widoczne są:

  • przesunięcia i marginesy – oryginalnie prezentują się np. witryny z co drugą kolumną przesuniętą w kierunku pionowym; brak oczywistej symetrii pozwala wyróżnić projekt i przykuć uwagę użytkownika,
  • marginesy i warstwy nachodzące na siebie – zamieszczane zdjęcia mogą zakrywać duże powierzchnie, a napisy „wychodzić” poza siatkę (takie efekty uzyskasz przy pomocy dużego marginesu),
  • kreatywne układy galerii – gdy wstawiasz galerię z firmowymi zdjęciami, zadbaj o ciekawy rozkład miniatur,
  • listy jako karuzele – w ten sposób możesz rozłożyć miniaturki z chwytliwymi zajawkami do artykułów czy zdjęciami produktów,
  • ukryty pasek menu – przy przeglądaniu strony na ekranie smartfona misternie zaprojektowany nagłówek ze standardowym menu horyzontalnym i tak najczęściej staje się niesymetryczny.

Projektuj dla… mobilnych

Badania nie kłamią – coraz więcej użytkowników przegląda strony na smartfonach, które zawsze mają przy sobie. Mobile-first design stał się faktem i nawet wyjątkowo tradycyjny twórca nie może zaprzeczyć, że takie podejście się opłaca. Witryna musi teraz lepiej prezentować się na telefonie niż na komputerze, czyli być w pełni responsywna.

WordPress górą

Już od wielu sezonów pojawia się coraz więcej stron stawianych na WordPress. Eksperci przewidują, że popularność tej platformy w najbliższym czasie będzie jeszcze rosła. Jej siła tkwi przede wszystkim w dużej elastyczności i możliwości błyskawicznego dostosowania się do nowych wymogów.

Wykorzystaj nowe trendy w praktyce

Poznałeś główne trendy, które w 2021 roku pojawiły się w tworzeniu stron internetowych. Dostosowanie się do nich pozwoli Ci zyskać funkcjonalną oraz estetyczną witrynę, która szybko się ładuje, jest wygodna dla użytkownika i przyciąga wzrok nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednocześnie jest maksymalnie dopasowana do przeglądania na ekranach urządzeń mobilnych.

Może Ci się również spodoba