Jakie style proponują projektanci wnętrz w Poznaniu?

Jakie style proponują projektanci wnętrz w Poznaniu?

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to wielkie wyzwanie, jakie ludzie coraz częściej decydują się powierzyć profesjonalistom. Dotyczy to między innymi osób chcących mieć w swych mieszkaniach lub domach konkretny styl. Dowiedz się, w jakich nurtach najczęściej pracują projektanci wnętrz z Poznania.

Kwestia doboru stylu

Osoby zgłaszające się do profesjonalistów zajmujących się aranżacją wnętrz często mają już swoją wizję mieszkania albo domu —  wiedzą, jaki styl chcą mieć w swych pomieszczeniach. Zwykle przy tym kierują się obowiązującą modą, co oznacza, że stawiają na nurt skandynawski, rustykalny, boho albo glamour —  te style są obecnie w Polsce najpopularniejsze. Warto jednak wiedzieć, że dostępnych możliwości jest mnóstwo, w dodatku style można na różne sposoby łączyć. Projektanci wnętrz z Poznania przy tym doradzą, jakie aranżacje sprawdzą się w danym przypadku najlepiej, biorąc pod uwagę uwarunkowania przestrzeni, ale też preferencje i na przykład styl życia domowników.

Ma to większe znaczenie niż im się wydaje, gdyż dobrze urządzone mieszkanie to nie tylko piękna przestrzeń, której walorami wizualnymi można się upajać i chwalić gościom. Ważne też, by w swych wnętrzach dobrze się czuć. Jedne osoby zaś będą potrzebowały zachęty do relaksu i kojącej atmosfery, inne zaś, dynamiczne i skore do działania, energetycznych barw i elementów współgrających z ich osobowością. Poza tym przestrzeń musi być wygodna oraz przytulna, nawet gdy chodzi o styl industrialny czy skrajnie nowoczesny.

Najlepsze propozycje

Zatrudniając specjalistów, wcale nie trzeba ograniczać się do najpopularniejszych stylów, jakie zna się na przykład z mediów. Zainteresuje to zwłaszcza osoby ceniące sobie oryginalność. Eksperci w dziedzinie aranżacji wnętrz mogą w takich przypadkach zaproponować rzadziej wybierane nad Wisłą nurty, jak na przykład prowansalski, pałacowy (czy dworkowy), kolonialny, hampton, nowojorski czy shabby chic. Możliwości jest o wiele więcej niż się wydaje!

Idealne mieszkanie na wyciągnięcie ręki

Choć to styl scandi jest w Polsce najpopularniejszy, propozycje specjalistów mogą być dużo bardziej oryginalne i atrakcyjniejsze —  może okazać się, że w danym przypadku lepszym wyborem będzie hampton czy styl nowojorski. Warto to sprawdzić!

Może Ci się również spodoba