Jak ustawić ekspres Saeco? Poradnik baristy

Chcąc delektować się smaczną i aromatyczną kawą z ekspresu, warto zainteresować się modelami marki Saeco. Te solidne urządzenia coraz częściej goszczą w prywatnych kuchniach i są wykorzystywane na co dzień do przyrządzania pysznych napojów. Aby jednak było to możliwe, konieczna jest ich odpowiednia regulacja. Należy dowiedzieć się, jak to zrobić!

Korzystanie z ekspresu Saeco krok po kroku

Obsługa ekspresu do kawy nie jest trudna, jednak początkującym baristom może wydawać się nieco skomplikowana. Z tego powodu warto podążać za poniższą instrukcją. Aby móc cieszyć się smaczną kawą, należy przeprowadzić następującą procedurę przygotowującą urządzenie do pracy:

  • napełnić zbiornik na wodę do wskaźnika poziomu oznaczonego „max”,
  • włączyć wtyczkę do gniazdka elektrycznego,
  • włączyć przycisk zasilania,
  • umieścić filiżankę pod dystrybutorem – trafi do niej woda z pierwszego cyklu płukania urządzenia,
  • po włączeniu urządzenia na wyświetlaczu pojawi się ikona cyklu płukania – należy wcisnąć przycisk „OK”, aby proces się rozpoczął.

Instalacja filtra wody

To jednak nie koniec – chcąc korzystać z funkcjonalności sprzętu, trzeba też zainstalować filtr Aqua Clean. Ekspresy Saeco są w niego wyposażone aby można było cieszyć się napojami przyrządzanymi z perfekcyjnie czystej wody. Przed użyciem filtrem należy kilkakrotnie potrząsnąć, następnie umieścić go w naczyniu z zimną wodą do góry dnem oraz przytrzymać do chwili, gdy znikną wydobywające się z niego pęcherzyki powietrza. Po tej procedurze filtr można włożyć do zbiornika z wodą i przeprowadzić instalację – na wyświetlaczu pojawi się stosowna ikona.

Ustawienie młynka do kawy w ekspresie Saeco

To kolejny krok, który przybliża użytkownika do sprawnego korzystania z urządzenia. Każdy ekspres Saeco jest wyposażony w młynek z możliwością regulacji grubości mielenia ziaren. Dzięki temu można dostosować ten aspekt zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Do wyboru jest aż 12 opcji – od drobnego zmielenia do pozostawienia grubszych ziaren. Im większe ziarna, tym mniej intensywny smak i delikatniejsza ekstrakcja.

Instrukcja producenta ułatwi obsługę

Do sprzedawanych urządzeń producent dołącza czytelną instrukcję obsługi, która krok po kroku prowadzi nowego użytkownika poprzez proces regulacji i instalacji –  każdy poradzi sobie z tym zadaniem i będzie mógł delektować się pyszną kawą. Warto podkreślić, że produkty tej marki są stylowe i świetnie prezentują się jako element wyposażenia kuchni, będąc jej modną ozdobą.

Dlaczego warto postawić na ekspresy Saeco?

Nie tylko doświadczeni bariści doceniają urządzenia tej marki. Korzystają z nich również amatorscy miłośnicy kawy, którzy lubią delektować się swoim ulubionym napojem w zaciszu własnego domu. W asortymencie tego producenta można znaleźć ekspresy przyrządzające jedną lub dwie kawy jednocześnie. Może to być klasyczne espresso, aromatyczne cappuccino czy efektowne latte z imponującą pianką. Każdy ma szansę cieszyć się smakiem takiej kawy, jaką najbardziej lubi, bez wychodzenia z domu!

Może Ci się również spodoba