Coalescence separators — jak wybierać separatory koalescencyjne?

Coalescence separators — jak wybierać separatory koalescencyjne?

Przeznaczone między innymi do oczyszczania wód opadowych i roztopowych, przede wszystkim z olejów, separatory koalescencyjne znajdują szerokie zastosowanie. Warto je stosować, by odzyskiwać wodę nadającą się do wykorzystania w różnych celach, co jest prostym sposobem na oszczędności oraz ochronę środowiska. Istotne jednak jest, by dobrze je wybierać. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Dostępne warianty coalescence separators

Separatory tego rodzaju występują w wielu wariantach. Trzeba właściwie dobrać rodzaj urządzenia do swoich potrzeb oraz rodzaju zanieczyszczeń, z jakimi ma się do czynienia, ale też wziąć pod uwagę warunki otoczenia. Jeśli miejsca jest mało albo nie chce się zaburzać przestrzeni, warto postawić na coalescence separators wkopywane w ziemię. W innych przypadkach można wybrać urządzenia wolnostojące. Mają one tę zaletę, że w razie jakiejś awarii zawsze można szybko dokonać oceny stanu urządzenia i ewentualnej naprawy. Z drugiej strony, wymagają odpowiedniego miejsca, zaś jeśli postawi się na urządzenie dobrej jakości, nie trzeba obawiać się usterek przez długi czas.

Poza tym do wyboru są systemy z basenami sedymentacyjnymi i bez nich. Tutaj wariant trzeba ściśle dopasować do swoich potrzeb.

Wybierz dobrą ofertę

Na rynku nie brakuje dostawców tego rodzaju sprzętu, co jest związane między innymi z ciągłym naciskiem na ochronę środowiska. By jednak być w pełni zadowolonym z poczynionej inwestycji i działania całego systemu, trzeba postawić na ofertę uznanego dostawcy. Warto przy tym wybrać firmę, której pracownicy potrafią udzielić fachowej rady.

Sprawne oczyszczanie wody i magazynowanie

Osadniki tego rodzaju są szeroko wykorzystywane i doceniane przez korzystające z nich podmioty. Warto więc pójść w ich ślady i zacząć robić użytek z wody opadowej bądź roztopowej, wolnej od zanieczyszczeń.

Może Ci się również spodoba